Historie Chubb

history V roce 1818 vyrobili Charles a Jeremiah Chubb svoje první bezpečnostní zařízení. Byl to poměrně jednoduchý dveřní zámek, který se právě díky precisnosti provedení, jednoduchosti a dostupnosti stal na trhu neobyčejně úspěšným.

V roce 1904 prohlásil sir Charles Rolls, že má v úmyslu spojit své jméno s automobilovým motorem, jehož reputace, co se týká kvality, by byla tak skvělá, jako je tomu v případě zámkových systémů Chubb.

Chubb dnes

V samotných počátcích v roce 1818 získával Chubb své zákazníky v oblasti finančních institucí a obchodů. V dnešní době přináší řešení bezpečnosti prakticky do všech oblastí života.

Chubb v současné době reprezentuje největší světový zdroj výroby a dodávek systémů elektronické a fyzické bezpečnosti. Výrobní jednotky, prodejní a servisní střediska jsou zastoupeny v Africe, Americe, Asii, Austrálii a prakticky ve všech zemích Evropy.

Chubb v České republice

history Obchodní aktivity společnosti Chubb jsou řízeny z centrály v britském Wolverhamptonu. Většina zařízení, která Chubb v České republice nabízí, pochází z výrobních jednotek ve Velké Británii, Holandsku, Švédsku, Francii a také v České republice, kde byla v roce 1998 zahájena výroba nábytkových a stěnových trezorů.

Od roku 1995 pracuje v České republice reprezentační kancelář společnosti Chubb, která řeší dodávky zařízení fyzické bezpečnosti – trezorů s mechanickou a požární odolností, systémů pro výstavbu komorových trezorů a systémů pro ochranu personálu peněžních ústavů s prvky balistické odolnosti.

V roce 1996 byla založena společnost BMP-Chubb,s.r.o., která provádí instalace a servis bezpečnostních zařízení v rámci České republiky a dalších zemí střední a východní Evropy.